22 cze 2016

Dzieciństwo bez barier- warsztaty dla rodziców, zgłoś się do projektu!

Warsztaty -Akademia Aktywnego Rodzicielstwa

Warsztaty "Akademia Aktywnego Rodzicielstwa", to cykl dwóch dwudniowych warsztatów z rodzicami dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

 W warsztatach weźmie udział 24 rodziców z podziałem na 2 grupy po 12 rodziców wywodzących się z środowiska osób z niepełnosprawnością narządów: wzroku, ruchu, słuchu.

Pierwszy warsztat to praca tylko z rodzicami, drugi rodzice uczestniczą w warsztacie razem z dziećmi.

  Terminy Warsztatów:

Terminy realizacji Warsztatu Akademia Aktywnego Rodzicielstwa
I grupa
17-18 wrzesień (tylko rodzice)
5-6 listopad (rodzice i dzieci)
II grupa
1-2 październik(tylko rodzice)
19-20 listopad (rodzice i dzieci)


Warsztaty dla rodziców w ramach projektu Dzieciństwo bez barier są kontynuacją zmian jakie zachodzą w województwie kujawsko-pomorskie. Mieliśmy przyjemność realizować sesje zdjęciową w ramach Rodzicielstwo bez barier, dlatego szczególnie zachęcamy do zgłoszeń rodziców z dziećmi  z którymi mieliśmy przyjemność pracować.  Poznaliśmy ich i wiemy że mimo niepełnosprawności są kochającymi, dobrymi i aktywnymi  rodzicami.                                     

                                              
                                               
Tematyka warsztatów

Organizacja współpracy rodziców na rzecz wychowania dzieci - tworzenie rodzicielskich syndykatów wychowawczych (rodziców pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych) na rzecz aktywnego dzieciństwa i wielokierunkowego rozwoju dzieci.

Organizacja działań wychowawczych na zewnątrz - tworzenie katalogu grupowych zajęć wychowawczych i rozwojowych organizowanych w przestrzeniach otwartych ze szczególnym uwzględnieniem parków, boisk i innych ogólnie dostępnych przestrzeni publicznych W ramach katalogu opisane zostaną propozycje zajęć, przeprowadzony zostanie pilotaż tych zajęć.
Jak się zgłosić?
 


       Wystarczy chwila, najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytania czy chcesz razem z nami zmieniać sytuację osób z niepełnosprawnością, dobrze się bawić wraz z swoim dzieckiem, aktywnie spędzać czas, integrować się w regionie, brać czynny udział w tworzeniu aktywności lokalnych na rzecz rodziców bez względu na stan zdrowia?

Wszystko to w myśl zasady DZIECIŃSTWO BEZ BARIER!

         Uważamy że każde dziecko zasługuje na to aby w swoje dorosłe życie wchodziło jako osoba która nie doświadczyła wykluczenia ze względu na niepełnosprawność rodzica, a środowisko lokalne było przyjazne osobom z niepełnosprawnością.

Organizowaliśmy już wystawy i sesje zdjęciowe a teraz chcemy aktywnie, podczas warsztatu stworzyć coś trwałego dla nas rodziców i poprawy jakości życia naszych dzieci. Jeśli Ty też tego chcesz wypełnij krótki formularz  i odeślij na rekrutacja@jedyna-taka.pl (formularz doc) (formularz pdf lub zadzwoń: 884 000 778

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa Kujawsko-pomorskie.
Projekt realizuje Fundacja Jedyna Taka przy wsparciu Urząd Marszałkowski w Toruniu ze środków PFRON.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz